Gods engelen en wij

Eindelijk, er kan weer een activiteit worden georganiseerd!
Op maandagavond 9 mei, om 20 uur zal prof. dr. Rob van Houwelingen een lezing geven naar aanleiding van zijn in 2021 verschenen boek Hemelse Reisbegeleiding – sporen van engelen in het nieuwe testament.

Deelname aan de avond is gratis. Om een inschatting te kunnen maken van het aantal mensen dat we kunnen verwachten, vragen we je om je aan te melden. Dit kan via onderstaand formulier. Alleen bij voldoende aanmeldingen gaat de avond door.

Een korte samenvatting van het boek:

In de belevingswereld van de westerse mens spelen engelen geen rol van betekenis meer. Daar staat tegenover dat hun sporen tijdens iedere periode van de kunstgeschiedenis duidelijk zichtbaar zijn.

Via twaalf exegetische verkenningen bespreekt Rob van Houwelingen in Hemelse reisbegeleiding alles wat het Nieuwe Testament zegt over engelen of engelmachten. Daarbij worden telkens lijnen getrokken naar vandaag. Expliciet komt de kwestie aan de orde waarom wij tegenwoordig zo weinig engelen zien, vergeleken met de tijd van de Bijbel. Hebben we onze visie op de werkelijkheid bewust of onbewust laten versmallen tot wat op aarde gebeurt en zichtbaar is?

Versterking

De taakgroep vorming vindt het erg leuk om deze avonden te organiseren, maar we zijn dringend op zoek naar versterking om in het nieuwe seizoen weer een mooi en interessant programma neer te zetten. Vind je het leuk om te organiseren of ben je goed in het bedenken van actuele interessante thema’s, of hou je er van om in een kleine groep na te denken over de toerusting van onze gemeente?

Neem dan contact met (één van) ons op: vorming@koningskerk.nl

Myriam Klinker – Ieke Haarsma – Sabiene ter Burg – Mariëlle Kamsteeg

Vul onderstaand formulier in om je aan te melden: